Vyšívané tenisky #006 – vzorovaná

Upcyklované tenisky ze second handu. Originální kousek, který jinde opravdu neseženeš. Upravené tenisky na platformě se semišovými prvky.

Barva:
 
Velikost: 38
Ikona - Upcyklovaná móda

Tento kousek dostal nový život: upcycling

Ikona - Zbytkový materiál

Ušito ze zbytkového materiálu

Ikona - Udržitelná móda

Respektuju udržitelnost a životní prostředí

Ikona - Srdce s vlajkou ČR (ušito s láskou)

Ušité s láskou v ČR z kvalitních materiálů

Ikona dodávky pro dopravu zdarma

Doprava zdarma přes PPL nebo Zásilkovu

Upcyklované, vyšívané tenisky

100% originální kousek, který v ČR nikde jinde nenajdeš a zároveň nezatěžuje přírodu. 
Bílé tenisky na platformě se k mně dostaly v docela smutným stavu. Ač byly úplně nový a nenošený, nejspíš seděly v nějakým skladu tak dlouho, že na nich byly fleky a skvrny. Přemýšlela jsem nad vyšíváním, ale takový tenisky by zabraly strašně moc práce, času a na některý místa bych se nedostala. A tak padlo rozhodnutí je zkrášlit nějakou krásnou látkou. Měla jsem nádhernej zbytek semiše z takoy.cz v béžové barvě a se vzorem podzimních květin. 

Celej proces byl docela náročnej. Nejdřív bylo potřeba nachystat si střih jednotlivých částí, který budu látku potahovat. Pak následná úprava tak aby všechno sedělo jak má. Přišlo na řadu špendlení, zkoušení, stříhání, lepení.. No nebylo toho málo, ruce jsem měla docela dopíchané, ale nakonec to dopadlo naprosto fantasticky. Vznikly tak naprosto jedinečný tenisky, který fakt nikdo jinej mít ani nemůže. 

K teniskám dostaneš klasický tkaničky v béžové barvě. Původně byly bílý, ale po mým "tuningu" už by se k teniskám nehodily. 

K upravování používám kousky ze second handu. Vyhýbám se tak zbytečným nákupům nových věcí a využívám zdroje, které nezatěžují životní prostředí. Pečlivě kontroluju každý kousek a k tvorbě používám jen takové, které jsou nezničené a čisté. Například tyto tenisky sice skončily v sekáči, ale před tím je nikdy nikdo nenosil. 

Jak se o vyšívané tenisky starat?

  • Tenisky čisti pouze ručně a velmi opatrně.
  • Tenisky se nemůžou sušit v sušičce.

Složení tenisek

  • 90% Bavlna
  • 5% Guma

Mohlo by se ti líbit

Sleduj instagram @tykraso_cz