KAVE Footwear

KAVE Footwear tenisky jsou české boty, které skvěle padnou a jsou vegan friendly. Designové tenisky Kave se vyrábí z odpadních a zbytkových materiálů.

Jak vypadá KAVE Footwear?

Tak a teď nachvíli odbočím od světa oblékání a na skok, v pohodlných teniskách, se podíváme do světa plného bot. A ne leda jakých. KAVE Footwear je unikátní česká značka obuvi, která používá k výrobě podešví již předtím používanou gumu. Do té v některých modelech zapracovává i kávovou sedlinu z tamní kavárny. Další výhodou je, že všechny tenisky jsou vegan friendly.

A kdo je srdcem této značky? Eva Klabalová. Velice šikovná designérka a návrhářka ze Zlína.

Jsem hrdá, že něco takového pochází z České republiky.
Teď budu citovat přímo z webových stránek: "Kave tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů lokálně ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích první poloviny minulého století s pomocí pouze existujícího vybavení."

KAVE footwear se snaží zanechat co nejmenší ekologickou stopu a využívá zbytkový materiál nově a originálně. Kolekce Coffee Addict dokonce využívá zbytku pomletých kávových zrn z místní kavárny. Dokonalý nápad.

Na to, že jsou tenisky vyráběné v limitovaných edicích, a ručně, jsou cenově velice zajímavé. Za tenisky většinou zaplatíte kolem 2 tis. To už je stejná cena jako za klasické adidasky či conversky z masivní produkce, které na sobě bude mít každý druhý člověk. U Kave foot wear se můžete spolehnout, že tyto tenisky jen tak někdo nemá a málo kdy potkáte ten stejný pár na někom jiném.

Po dlouhém vybírání jsem si i já udělala radost a pořídila jsem si Kave tenisky s názvem "řekla ano". S čistým svědomím můžu potvrdit, že jde o nejpohodlnější tenisky, ve kterých jsem kdy chodila. Došly překrásně zabalené, s ručně psanou vizitkou potvrzující o kolikátý pár jde a s poděkováním za nákup. 

KAVE footwear je moje zatím nejsledovanější česká značka s produkcí v České republice. Ideologie je geniální, provedení božské a cena úžasná. Mají u mě plus ve všech směrech a tajně teď sním o Vánocích a narozeninách kdy si od nich pořídím další kousek do sbírky. Třeba zrovna z kolekce, ve které spolupracovali s geniálním tatérem Ondrashem. Nebo ze spolupráce s Eliškou Podzimkovou s motivy Malého prince. A které budou ty vaše? Já bych potřebovala od každé kolekce minimálně jeden pár abych byla zcela spokojená. Krásné jsou totiž všechny.

Nejnovější dámská móda

Sleduj instagram @tykraso_cz